На межі тисячоліть три людини, які присвятили себе богословській освіті, др. Денніс Діркс, др. Марк Соссі, тоді ще професор богослов'я Київської богословської семінарії, та др. Анатолій Прокопчук, президент КБС, почали обговорення можливості партнерства в рамках Талбот-КБС.

Всі троє визнали істотну потребу: десятиріччя комунізму позбавили євангельську церкву в слов'янському світі глибокого біблійного і богословського навчання. З падінням комунізму на початку 90-х церква отримала свободу в наданні релігійної освіти, але не володіла ресурсами для здійснення цього на високому академічному рівні. Багато досвідчених та обдарованих слов'янських служителів виїхали з колишнього Радянського Союзу для отримання освіти на Заході, але деякі так і не повернулися. Церква втрачала багатьох зі своїх кращих і видатних пасторів, керівників, вчителів.

Др. Діркс, др. Соссі, а також президент Прокопчук дійшли згоди, що надання освіти разом з Талботською школою в колишньому Радянському Союзі могло б заповнити цей вакуум, який шкодить церкві. Численні перемовини і візити ключових керівників університету Байола призвели до плану з відкриття Талботської програми зі ступенем магістр біблійних і богословських досліджень для євангельських віруючих в слов'янському регіоні на базі КБС. Російськомовні віруючі з усього СНД можуть зробити наступний крок до отримання богословської освіти без потреби виїжджати за кордон. Програма Талботської школи богослов'я – Київської філії отримала акредитацію Асоціації богословських шкіл влітку 2006 р., і перша група студентів розпочала навчання навесні 2007 р. На даний момент 28 студентів активно навчаються за програмою.

З історією університету Байола можна ознайомитися на офіційному сайті університету.

З історією Талботської школи богослов'я можна ознайомитися на офіційному сайті школи.

Biola bells